Наші послуги

Монтаж інженерних мереж

Монтаж інженерних систем є важливим етапом в проєктуванні та зведенні будь-якої будівлі: житловоє або комерційної. З їхньою допомогою всередині будівлі забезпечуються комфортні умови для проживання і роботи. Саме тому інженерні мережі відіграють величезне значення не тільки в приватних будинках, але і в громадських закладах: офісах, ресторанах, готелях, спортивних комплексах, торгово-розважальних центрах і т.д.

Види інженерних мереж

Проєктування, будівництво та монтаж інженерних систем здійснюються ще до того, як замовник приступає до облаштування інтер’єру приміщень. В основному інженерні магістралі поділяються на два основних типи:

 • внутрішні;
 • зовнішні.

Важливо розуміти, що технічні характеристики інженерних магістралей змушені відповідати всім державним стандартам, в іншому випадку запустити будівельні об’єкти в роботу буде неможливо.

Монтаж інженерних мереж передбачає планування і облаштування систем:

 • вентиляції;
 • теплопостачання;
 • газифікації;
 • електропостачання;
 • кондиціонування;
 • слабоструменевої комунікації;
 • сміттєвідводу та багато іншого.

Таким чином інженерні комунікації дозволяють значно збільшити не тільки комфорт від відвідування будівель, але і безпеку всіх людей, які там знаходяться. Саме тому вимоги до інженерних магістралей адміністративних і промислових об’єктів трохи вище, ніж до тих, які прокладаються в приватних будинках.

Перелік основних монтажних робіт

Як вже можна було зрозуміти, монтаж інженерних комунікацій і мереж – це масштабні роботи, без проведення яких здати об’єкт в експлуатацію буде неможливо. З причини того, що за принципом роботи і характеристиками інженерні мережі мають істотні відмінності, процес установки магістралей ділять на таки основні види монтажних робіт:

 1. Монтаж систем вентиляції. Сюди входить установка повітроводів, припливних і витяжних систем вентиляції, підключення розподільних приладів, облаштування магістралі звуко- і віброізоляція, пускові та налагоджувальні роботи перед здачею об’єкта в експлуатацію.
 2. Монтаж систем опалення. Установка опалювального обладнання і магістралей, яка безпосередньо залежить від площі приміщень, виду теплоносія, конструктивних особливостей будівлі, а також кліматичних умов.
 3. Монтаж системи електропостачання. Розмітка та встановлення кабелів, електромереж, а також штроблення конструкцій.
 4. Установка системи каналізації. Передбачає розведення каналізаційних труб, а також встановлення додаткового обладнання для їх коректної роботи насосів тощо. Монтаж системи каналізації за межами будівлі.
 5. Монтаж слабкострумових систем. Установка телебачення, інтернету, Wi-Fi, пожежної та охоронної сигналізації.
 6. Монтаж системи холодопостачання. Установка холодильного обладнання, яке відіграє особливу роль, якщо робота будівлі пов’язана з виготовленням або обробкою продуктів харчування.
 7. Монтаж систем кондиціонування. Встановлення кліматичних систем в спортивних комплексах, офісах, ресторанах, кафе, готелях, медичних установах і т.д.

Слід розуміти, що монтаж систем вентиляції та кондиціонування повітря істотно відрізняється, проте під час встановлення даних систем потрібно обов’язково враховувати характеристики, якими володіє кожна з них.

Всі вищевказані роботи можуть бути доповнені встановленням спеціалізованих інженерних магістралей, які необхідні для коректної роботи того чи іншого підприємства. Однак вони поширені виключно на промислових об’єктах.

Етапи розробки і встановлення інженерних мереж

Весь процес, яким відрізняється монтаж вентиляції або іншої інженерної магістралі, можна поділити на кілька основних етапів:

 1. Створення та узгодження проєкту.
 2. Розрахунки і закупівля матеріалів.
 3. Логістика і доставка на об’єкт будівництва.
 4. Монтаж систем.
 5. Пуско-налагоджувальні роботи.
 6. Здача об’єкта в експлуатацію.

Переваги співпраці з Commercial Construction

Якщо вам необхідна установка інженерних магістралей для здачі житлового, адміністративного або промислового об’єкта в експлуатацію, то компанія Commercial Construction з радістю запропонує вам багатий досвід своїх спеціалістів. Вже багато років ми успішно співпрацюємо з різними компаніями для облаштування їм інженерних мереж, тому в будь-який час ми з задоволенням візьмемося за проєкт будь-якої складності.

Час діяти
Гарантуємо якість та виконання строків! Замовляйте консультацію